Robus LED Batten Diffused 20W 220-240V 2090lm 6.5K White Polycarbonate Integral LED Driver
Description
Key Specifications
| SKU |
LEDRDK206506-01
|
|---|---|
| Brand |
Robus
|
| Range Name |
Duke
|
| Product Type |
LED Battens Diffused
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 4 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RDK206506-01 |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 6500K |
| Control Gear | Integral LED Driver |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 66 mm |
| Impact Rating | IK08 |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 2090 lm |
| Mounting Method | Surface |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 20 Watt |
| Width | 65 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!