Robus Wall Light COB LED 5.8W 220-240V 3K 510lm Glass Die-Cast Aluminum Dark Grey Wall 60x96mm IP65
Description
Key Specifications
| SKU |
LEDRAML7P53038-25
|
|---|---|
| Brand |
Robus
|
| Range Name |
Monolume Activate
|
| Product Type |
Luminaires Wall Mount
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RAML7P53038-25 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 50 deg |
| Colour | Dark Grey |
| CRI | 80 |
| Colour Temperature | 3000K |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 133 mm |
| Diffuser Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | COB LED |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Lumens | 510 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Type | Wall |
| Power Factor | 0.95 |
| Projection | 96mm |
| Wattage | 5.8 Watt |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Width | 60 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!