Robus Passive Infrared Motion Detector 180deg 12M 5A 220/240V IP44 White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
5391370000062
|
|---|---|
| SKU |
LEDL180B-01
|
| Brand |
Robus
|
| Product Type |
Motion Detectors
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | L180B-01 |
| Detection Angle | 180 deg |
| Colour | White |
| Current | 5 Amp |
| Detection Distance | 12 mtr |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 75 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Material | ABS |
| Intensity | 2-2000 Lux |
| Mounting Height | 2.5 mtr |
| Temperature | -5 to 40 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 1200 Watt |
| Width | 85 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!