Ledvance Osram LED Panel LED 36W 220 to 240V 50to60Hz 3240Lm Daylight 6500K 80CRI 50000hrs Non Dimmable 120deg Recessed/Susp
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4099854245077
|
|---|---|
| SKU |
LDVPAN031236W865
|
| Brand |
Ledvance Osram
|
| Product Type |
LED Panel Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 6 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4099854245077 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 6500K |
| Control Gear | LED Driver |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 32 mm |
| Input Frequency | 50-60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20/40 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 3240 lm |
| Material | Steel |
| Mounting Method | Recessed/Suspended/Surface |
| Power Factor | >0.9 |
| Temperature | -10 to 40 deg C |
| Wattage | 36 Watt |
| Width | 295 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!