Ledvance Osram Downlight 8W LED 3000K/4000K/5000K 92mm Cut-Out
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4058075090941
|
|---|---|
| SKU |
LDVDL8WTRI
|
| Brand |
Ledvance Osram
|
| Product Type |
LED Downlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 12 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4058075090941 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour Temperature | 3000K/4000K/5000K |
| Cut-Out Diameter | 92 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lumens | 750 lm |
| Wattage | 8 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!