Leadsun Solar Light PIR Sensor 10W 5000K 1500lm IP65 F/50-89mm Pole LED CREE XT-? Lithium-ion -20 to 45deg C 720mm 306mm
Description
Key Specifications
| SKU |
LDSLSRM12-B2
|
|---|---|
| Brand |
Leadsun
|
| Product Type |
Solar Light
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LSRM12-B2 |
| Control Gear | PIR Sensor |
| Colour Temperature | 5000K |
| Depth | 48 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Item Weight | 3.6 kg |
| Lamp Type | LED |
| LED Chips | CREE XT-E |
| Lumens | 1500 lm |
| Please Note | For 50-89 mm Pole |
| Temperature | -20 to 45 deg C |
| Wattage | 10 Watt |
| Width | 306 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!