L&C Metal Cable Gland Unarmoured General Purpose M20 10-14mm Nickel Plated Brass
Description
Key Specifications
| SKU |
L&CMG-20
|
|---|---|
| Brand |
L&C
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MG-20 |
| Finish | Nickel Plated |
| Body Material | Brass |
| Max. Sheath OD | 14 mm |
| Min. Sheath OD | 10 mm |
| Thread Length | 10 mm |
| Thread Size | M20 |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!