IXL Ducted Ventflo Ceiling Fan Square 200 mm 220-240 Volt 45 Watt 280 cu-m/hr 240 mm Cut-Out White IP24
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9332048029479
|
|---|---|
| SKU |
IXL10334
|
| Brand |
IXL
|
| Range Name |
Ventflo
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 4 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 10334 |
| Cut-Out Size | 240 mm |
| Colour | White |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 280 cu-m/hr |
| Fan Size | 200 mm |
| Duct Size | 125 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP24 |
| Shape | Square |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 45 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!