IPD Mounting Enclosure Lid 2G Light Grey Plain For W66 Weatherproof Switchgear
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9322017196424
|
|---|---|
| SKU |
IPDW66L2
|
| Brand |
IPD
|
| Product Type |
Mounting Accessories
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 50 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | W66L2 |
| Colour | Light Grey |
| Depth | 28 mm |
| For Use With | W66 Weatherproof Switchgear |
| Height | 95 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Please Note | Plain |
| Width | 95 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!