IME Hour Run Meter Non Resettable Panel Mount 415V 72 Hx72mm W
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321807022783
|
|---|---|
| SKU |
IMERQ720415VAC
|
| Brand |
IME
|
| Range Name |
RQ72
|
| Product Type |
Meters Other
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 41113600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RQ720415V |
| Counting Range | 999999.9 hr |
| Depth | 105 mm |
| Display | Working Visual Indicator |
| Height | 72 mm |
| Input | 415 Volt |
| IP Rating | IP40 |
| Number of Digits | 7 |
| Mounting Method | Panel |
| Temperature | -20 to 70 deg C |
| Width | 72 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!