Housewatch Halogen Capsule Lamp Dimmable 25W 240V G9 2-Pin 2500K 170 Lumens 1500 hrs Clear 12x50mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9323325002049
|
|---|---|
| SKU |
HSA55-204
|
| Brand |
Housewatch
|
| Product Type |
Halogen Capsule Lamps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 55-204 |
| Average Lamp Life | 1500 hrs |
| Diameter | 12 mm |
| Base Type | G9 2 Pin |
| Dimmable | Dimmable |
| Colour Temperature | 2500K |
| Lamp Finish | Clear |
| Lumens | 170 lm |
| Voltage | 240 Volt |
| Wattage | 25 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!