HPP Adaptable Box w/Opaque Lid Light Grey IP56 Self-Extinguishing Plastic 300 Wx120 Dx220 H mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
8001636056319
|
|---|---|
| SKU |
HPP686.209
|
| Brand |
HPP
|
| Range Name |
Scabox
|
| Product Type |
Adaptable Boxes
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 686.209 |
| Depth | 120 mm |
| Colour | Light Grey |
| Height | 220 mm |
| Housing Material | Self-Extinguishing Plastic |
| IP Rating | IP56 |
| Mounting Method | Surface |
| Width | 300 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!