HPM Luminaires Bollard LED 1W 12V G4 Cylindrical 2.7K 100lm 304 Stainless Steel Plastic Ground Stake IP54
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321001474227
|
|---|---|
| SKU |
HPMRGLLED001
|
| Brand |
HPM
|
| Range Name |
Cacto
|
| Product Type |
Luminaires Bollard
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RGLLED001 |
| Average Lamp Life | 6000 hrs |
| Colour Temperature | 2700K |
| Height | 330 mm Bollard/165 mm Stake |
| Input Voltage | 12 Volt |
| IP Rating | IP54 |
| Lamp Shape | Cylindrical |
| Light Source | LED |
| Lumens | 100 lm |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Plastic Ground Stake |
| Wattage | 1 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!