HPM LED Downlight 90mm Cutout LED 7W 4K
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321001487838
|
|---|---|
| SKU |
HPMDLI12504
|
| Brand |
HPM
|
| Product Type |
LED Downlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DLI12504 |
| Average Lamp Life | 35000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Cut-Out Diameter | 90 mm |
| CRI | 80+ |
| Dimmable | Dimmable |
| Finish | Brushed Chrome |
| IP Rating | IP45 |
| Lumens | 880 lm |
| Light Source | LED |
| Please Note | Weatherproof |
| Width | 670 mm |
| Wattage | 7 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!