HPM Switch Cover Plate Flush Mount Standard 4 Gang Rectangular Horizontal/Vertical Beige
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321001030423
|
|---|---|
| SKU |
HPM770/4PLBE
|
| Brand |
HPM
|
| Range Name |
Standard Range
|
| Product Type |
Covers & Grids
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 770/4PLBE |
| Colour | Beige |
| Finish | Brilliant |
| Height | 114 mm |
| IP Rating | IP00 |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 4 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Shape | Rectangular |
| Width | 70 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!