Havit LED Strip Light 24V 32.6W 4075lm 5.5K Natural White IP20
Description
Key Specifications
| SKU |
HAVHV9783IP20-168-5K
|
|---|---|
| Brand |
Havit
|
| Product Type |
LED Strip Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HV9783IP20-168-5K |
| IP Rating | IP20 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Temperature | 5500K |
| Input Voltage | 24 Volt DC |
| Height | 2 mm |
| Width | 19 mm |
| CRI | >80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Lumens | 4075 lm |
| LED Colour | Natural White |
| Number of LEDs | 168 |
| Mounting Method | Aluminium Profile or Heat Sink |
| Wattage | 32.6 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!