Havit LED Strip Light 12V 14.4W 550lm 3K RGB + Warm White IP20
Description
Key Specifications
| SKU |
HAVHV9751IP20-60RGBW
|
|---|---|
| Brand |
Havit
|
| Product Type |
LED Strip Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HV9751IP20-60RGBW |
| Colour Temperature | 3000K |
| Height | 2 mm |
| IP Rating | IP20 |
| LED Colour | RGB + Warm White |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Voltage | 12 Volt DC |
| CRI | >80 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Lumens | 550 lm |
| Mounting Method | Aluminium Profile or Heat Sink |
| Number of LEDs | 60 |
| Wattage | 14.4 Watt |
| Width | 12 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!