Havit LED Driver Weatherproof 10W 12VDC IP66
Description
Key Specifications
| SKU |
HAVHV9650S
|
|---|---|
| Brand |
Havit
|
| Product Type |
LED Drivers
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HV9650S |
| Colour | Silver |
| Current | 1.66 Amp |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 21 mm |
| Frequency | 47/63 Hz |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| Material | Aluminium |
| Max. Load | 8 Watt |
| Output Voltage | 12 Volt DC |
| Temperature | 25 to 50 deg C |
| Power Factor | >=0.45 |
| Wattage | 10 Watt |
| Width | 29 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!