Havit Essil LED Surface Mounted Up and Down Wall Light 2x5W 240VAC 3000/4000/5500K 300/310/325lm White
Description
Key Specifications
| SKU |
HAVHV3648T-WHT-240V
|
|---|---|
| Brand |
Havit
|
| Product Type |
Wall Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HV3648T-WHT-240V |
| Average Lamp Life | <30000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Base Type | Built-In LED |
| Colour Temperature | 3000/4000/5500K |
| Colour | White |
| CRI | >80 |
| Colour Designation | Tri-Colour |
| Diffuser Type | Glass |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 90 mm |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| IP Rating | IP54 |
| Light Source | Tri-Colour LED |
| Lumens | 2 x 300/2 x 310/2 x 325 lm |
| Material | Aluminium |
| Mounting Type | Wall/Surface |
| Projection | 28 mm |
| Wattage | 2 x 5 Watt |
| Width | 175 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!