Havit Seevive LED Step Light Rectangle Surface Mounted 12VDC 5W 3000/4000/5500K Matt Black IP65
Description
Key Specifications
| SKU |
HAVHV3225T-BLK
|
|---|---|
| Brand |
Havit
|
| Product Type |
Deck & Step Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HV3225T-BLK |
| Base Type | Built in LED |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Matte Black |
| Colour Temperature | 3000K/4000K/5500K |
| CRI | >=80 |
| Height | 113 mm |
| Input Voltage | 12 Volt |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Rectangle |
| Lumens | 150/155/160 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Surface |
| Wattage | 5 Watt |
| Width | 220 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!