Havit Seefore LED Step Light Round Surface Mounted 3W 3000/4000/5500K 90/95/100lm 120deg Polycarb Matt White 135x32mm
Description
Key Specifications
| SKU |
HAVHV3221T-WHT
|
|---|---|
| Brand |
Havit
|
| Product Type |
Deck & Step Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HV3221T-WHT |
| Average Lamp Life | <30000 hrs |
| Base Type | Built-In LED |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Matte White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5500K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 135 mm |
| Diffuser Type | Clear Polycarbonate |
| Input Voltage | 12 Volt DC |
| IP Rating | IP65 |
| Lamp Shape | Round |
| Light Source | Tri-Colour LED |
| Lumens | 90/95/100 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Wall/Surface |
| Wattage | 3 Watt |
| Width | 32 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!