Havit Nedia Garden Spike Light Square 7W 3/4/5.5K Aluminium Black 225mm Spike IP54
Description
Key Specifications
| SKU |
HAVHV1459T-BLK
|
|---|---|
| Brand |
Havit
|
| Product Type |
Garden Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HV1459T-BLK |
| Colour Designation | White |
| Colour | Black |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Temperature | 3000/4000/5500K |
| CRI | >80 |
| Cut-Out Diameter | 25 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 725 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Lamp Shape | Round |
| Input Voltage | 12 Volt DC |
| Light Source | LED |
| Lumens | 500/525/550 lm |
| Material | Aluminium Poly |
| Mounting Method | Surface |
| Spike Length | 225 mm |
| Wattage | 7 Watt |
| Width | 168 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!