Haneco Luminaire Wall Light SMD LED 12W 220-240V Rectangular 423lm Clear Polycarbonate Aluminum White Surface 150mm IP54
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9353931003239
|
|---|---|
| SKU |
HANW12W150*90RE6KW
|
| Brand |
Haneco
|
| Product Type |
Luminaires Wall Mount
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | W12W150*90RE6KW |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour | White |
| CRI | >65 |
| Colour Temperature | 6000K |
| Height | 65 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Diffuser Type | Clear Polycarbonate |
| IP Rating | IP54 |
| Light Source | SMD LED |
| Input Voltage | 220-240 Volt AC |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Lumens | 423 lm |
| Material | Aluminium |
| Mounting Type | Surface |
| Please Note | Indoor/Outdoor/Exterior |
| Power Factor | >0.9 |
| Wattage | 12 Watt |
| Temperature | -25 to 50 deg C |
| Width | 90 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!