Haneco Vista Hero LED Wide Body Batten with Sensor 40W 220-240VAC 50/60Hz 4000/4700/5700K 4420/4580/4290lm White
Description
Key Specifications
| SKU |
HANVISTA-HR12-MS
|
|---|---|
| Brand |
Haneco
|
| Range Name |
Vista Hero
|
| Product Type |
Emergency Battens
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | VISTA-HR12-MS |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 4000/4700/5700K |
| CRI | >80 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 67 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt AC |
| IP Rating | IP20 |
| Lumens | 4420/4580/4290 lm |
| Lamp Type | SMD LED |
| Material | Aluminium |
| Mounting Method | Surface |
| Temperature | -20 to 45 deg C |
| Wattage | 40 Watt |
| Width | 125 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!