Haneco Linear LED Tube T8 Non-Dimmable 7W 240-265V G13 6500K 850 Lumens 50000 hrs
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9353931001693
|
|---|---|
| SKU |
HANLEDTUBE7W06-6K
|
| Brand |
Haneco
|
| Product Type |
LED Lamps T40
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LEDTUBE7W06-6K |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Base Type | G13 |
| Beam Angle | 200 deg |
| Colour Temperature | 6500K |
| CRI | 80 |
| Diameter | 26 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Shape | T8 |
| Lumens | 850 lm |
| Power Factor | >0.9 |
| Temperature | 20 to 40 deg C |
| Voltage | 240-265 Volt |
| Wattage | 7 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!