Haneco Residential Downlight LED 11W 220 - 240V AC 50/60Hz 3000/4200/5700K 1010/1110/1050Lm 50000hrs 70deg >85CRI Dimmable R
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9353931007862
|
|---|---|
| SKU |
HANDETAIL-WH-TRI
|
| Brand |
Haneco
|
| Range Name |
Detail
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DETAIL-WH-TRI |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 70 deg |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4200/5700K |
| Cut-Out Diameter | 75-95 mm |
| CRI | >85 |
| Height | 89 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 220-240 Volt AC |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1010/1110/1050 lm |
| Material | Aluminium/Polycarbonate |
| Mounting Method | Recessed |
| Please Note | 109 mm Diameter |
| Power Factor | >0.9 |
| Temperature | -25 to 50 deg C |
| Wattage | 11 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!