GSME Trader C/O Switch 2P 63A DIN Rail IP20
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9349703070387
|
|---|---|
| SKU |
GSMWOSWCO263
|
| Brand |
GSME Trader
|
| Range Name |
Wolverine
|
| Product Type |
Changeover Switches
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WOSWCO263 |
| Actuator | Manual |
| Current | 63 Amp |
| Depth | 79 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 83 mm |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Switching Positions | 2 |
| Temperature | -50 to 40 deg C |
| Width | 72 mm |
| Voltage | 240-415 Volt AC |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!