GSME DGPO Outdoor 10Amp 250Volt Switch IP54 Black Outdoor
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9349703041011
|
|---|---|
| SKU |
GSMHPPP2GMBK
|
| Brand |
GSME Trader
|
| Range Name |
Hippo
|
| Product Type |
DGPO Outdoor
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HPPP2GMBK |
| Colour | Black |
| Current | 10 Amp |
| Height | 84 mm |
| Depth | 61 mm |
| IP Rating | IP54 |
| Please Note | Outdoor |
| Voltage | 250 Volt Switch |
| Width | 112 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!