GSME Trader Hippo Appliance Inlet 250V 15A IP34 Safety White Polycarbonate
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9349703025424
|
|---|---|
| SKU |
GSMHPAI
|
| Brand |
GSME Trader
|
| Range Name |
Hippo
|
| Product Type |
Appliance Inlets
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | HPAI |
| Colour | White |
| Current | 15 Amp |
| Depth | 53 mm |
| Height | 122 mm |
| IP Rating | IP34 |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 250 Volt |
| Width | 80 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!