GSME Trader Switch IP66 10A 500V 2 Pole
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9349703032361
|
|---|---|
| SKU |
GSMBUSW210
|
| Brand |
GSME Trader
|
| Range Name |
Buffalo
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BUSW210 |
| Conduit Entry | 2xM25/M32 |
| Colour | Grey |
| Current | 10 Amp |
| Depth | 106 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 101 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number Of Poles | 2 Pole |
| Voltage | 500 Volt |
| Width | 101 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!