GSME Trader Heavy Duty Socket 1/3 Ph 32A 250V 3 Pin Round Grey IP66
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9349703031661
|
|---|---|
| SKU |
GSMBUSO332LE
|
| Brand |
GSME Trader
|
| Range Name |
Buffalo
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BUSO332LE |
| Angle | 180 deg |
| Conduit Entry | M32/2xM25 |
| Colour | Grey |
| Current | 32 Amp |
| Depth | 100 mm |
| Height | 101 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Polycarbonate |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Phase | 1/3 Phase |
| Pin Configuration | 3 Pin Round |
| Please Note | Less Enclosure |
| Voltage | 250 Volt |
| Width | 101 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!