Gorilla Step Ladders Single Sided Aluminium Industrial 2.4m 140kg
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9331534024233
|
|---|---|
| SKU |
GORSBL008-I
|
| Brand |
Gorilla
|
| Product Type |
Step Ladders
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30191500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SBL008-I |
| Height | 2.4m |
| Item Weight | 5.7kg |
| Material | Aluminium |
| Load Capacity | 140kg |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!