Haier 6 kW Cooling H1: 7 kW/H2: 6.2 kW Heating 6.5A Cooling 7.6A Heating R32
Description
Key Specifications
| SKU |
FSRAS60QEEHRA-SET
|
|---|---|
| Brand |
Haier
|
| Range Name |
Air Conditioning
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | AS60QEEHRA-SET |
| Compressor Type | Rotary |
| Cooling Air Flow Rate | 345/295/252/210 l/sec |
| Cooling Capacity | 6 kW |
| Indoor Dimensions | 345 mm Height x 1106 mm Width x 240 mm Depth |
| Outdoor Dimensions | 642 mm Height x 816 mm Width x 306 mm Depth |
| Rated Current (Cooling) | 6.5 Amp |
| Power Supply | 220-240 Volt / 50 Hz |
| Refrigerant Type | R32 |
| Sound Level | Pressure Level Indoor: 48/44/38/33 dBA / Pressure Level Outdoor: 54 dBA / Power Level Outdoor: 67 dBA |
| Temperature | -10 to 46 deg C Cool / -15 to 24 deg C Heat |
| Rated Current (Heating) | 7.6 Amp |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!