Fluke Multifunction Installation Tester 600V
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
195112119488
|
|---|---|
| SKU |
FLU1672
|
| Brand |
Fluke
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 41113600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FLU1672 |
| Dimensions | 26.25 cm x 14.19 cm x 11.93 cm |
| Display Type | full-color touch screen |
| Frequency | 45-66 Hz |
| Please Note | WITH Memory |
| Power Supply | 10.8 Volt 2500 mAh Li-ion Battery |
| Product Type | simple |
| Temperature | -10 to 50 deg C |
| Voltage | 600 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!