Fibox Enclosure Base Component Only Grey Polycarbonate 280 Wx190 Dx100 H mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
6418074000033
|
|---|---|
| SKU |
FIBEKJB
|
| Brand |
Fibox
|
| Range Name |
Type EK
|
| Product Type |
Enclosure Boxes
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | EKJB |
| Depth | 190 mm |
| Colour | Grey |
| Height | 100 mm |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Width | 280 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!