FantechTrade In-Line Axial Exhaust Fan 200mm 230 Volt 0.45/0.5 Amp 51 dB? Black
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
841389340445
|
|---|---|
| SKU |
FANRIL-200SW
|
| Brand |
FantechTrade
|
| Product Type |
Exhaust fans
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RIL-200SW |
| Colour | Black |
| Current | 0.45/0.5 Amp |
| Fan Speed | 42 rps |
| Fan Size | 200 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 265 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Material | Polypropylene |
| Noise Level | 51 dB |
| Mounting Method | In-Line |
| Phase | 1 Phase |
| Speed Setting | 2 |
| Voltage | 230 Volt |
| Temperature | 60 deg C |
| Wattage | 0.1/0.12 kW |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!