EzyStrut Structural Channel Slotted Heavy Duty Profile 5500 41x61x2.5mm 6M Steel Hot-Dip Galvanised
Description
Key Specifications
| SKU |
EZYE5500SH
|
|---|---|
| Brand |
EzyStrut
|
| Range Name |
E5500 Strut
|
| Product Type |
Channel Slotted
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | E5500SH |
| Profile Type | Profile 5500 |
| Height | 61 mm |
| Width | 41 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Thickness | 2.5 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!