EzyStrut Structural Channel Slotted Light Duty Profile 2000 41x41x1.6mm 6M Steel Pre-Galvanised
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9336181013081
|
|---|---|
| SKU |
EZYE2000SG
|
| Brand |
EzyStrut
|
| Range Name |
E2000 Strut
|
| Product Type |
Channel Slotted
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | E2000SG |
| Material | Steel |
| Profile Type | Profile 2000 |
| Height | 41 mm |
| Width | 41 mm |
| Finish | Pre Galvanised |
| Thickness | 1.6 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!