Ektor LED Emergency Luminaire 2W Non-Maintained White 3.2V Lithium-Iron Phosphate IP20
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9336462181935
|
|---|---|
| SKU |
EVT18193
|
| Brand |
Ektor
|
| Range Name |
LEDfire
|
| Product Type |
Emergency Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 4 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 18193-NLA |
| Average Lamp Life | 60000 hrs |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate |
| Charging Time | 16 hrs |
| Colour | White |
| Height | 37 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Lumens | 150 lm |
| Lamp Type | LED |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface/Suspension |
| Operating Mode | Non-Maintained |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | 2 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!