Ektor Professional Twinspot Emergency Light 3W 2x208lm Black IP65
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9336462017074
|
|---|---|
| SKU |
EVT01707
|
| Brand |
Ektor
|
| Product Type |
Emergency Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1707 |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Colour | Black |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 129 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 230 Volt AC |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 2 x 208 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Non-Maintained |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | 0.25 Watt Standby/3 Watt Max |
| Width | 321 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!