Engineering Supplies Cable Gland General Purpose Nylon 66 M32 18-25mm IP68
Description
Key Specifications
| SKU |
ENGAG32
|
|---|---|
| Brand |
Engineering Supplies
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 10 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENGAG32 |
| Body Material | Nylon |
| IP Rating | IP68 |
| Min. Sheath OD | 18 mm |
| Max. Sheath OD | 25 mm |
| Thread Length | 15 mm |
| Thread Size | M32 |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!