Energetic Falcon LED Highbay Multi Watt 200/180/150/120W 4000K 40000-24000lm 70CRI 120deg IP65 IK08 1-10V Dimmable
Description
Key Specifications
| SKU |
ENE333454
|
|---|---|
| Brand |
Energetic
|
| Range Name |
Falcon UFO
|
| Product Type |
Luminaires High Bay
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE333454 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Colour | Black |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >=70 |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 146 mm |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Lumens | 40000/24000 lm |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | LED |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Method | Surface |
| Wattage | 200/180/150/120 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!