Energetic Dimmable Downlight LED Module No Fitting Int Driver & F&P SMD LED 10.5W 220-240V 3K 750lm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
6923933869992
|
|---|---|
| SKU |
ENE262001
|
| Brand |
Energetic
|
| Product Type |
Downlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE262001 |
| Beam Angle | 60 deg |
| Average Lamp Life | 35000 hrs |
| CRI | >=80 |
| Colour Temperature | 3000K |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 60 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Light Source | SMD LED Chip |
| Lumens | 750 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 10.5 Watt |
| Width | 50 mm |
| Please Note | Trailing and Leading Edge |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!