Energetic Venus Tri Profile Batten 40/30/20W 220-240V 5000/3750/2500lm 50000hrs Tri-Color IP20 SMD LED Dimmable 105deg
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9357146003121
|
|---|---|
| SKU |
ENE211057
|
| Brand |
Energetic
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 4 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE211057 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 105 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Tri-Colour |
| Colour Temperature | 3000 / 4000 / 5700K |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 80 mm |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Light Source | SMD LED |
| Lumens | 5000 / 3750 / 2500 lm |
| Mounting Method | Surface |
| Temperature | -25 to 45 deg C |
| Wattage | 40 / 30 / 20 Watt |
| Width | 70 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!