Energetic Stellar V Nova LED Batten 5 Colour Selectable Multi-Watt 37/17W 3000/4000/5000/5700/6500K White IP20
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9357146001219
|
|---|---|
| SKU |
ENE211035
|
| Brand |
Energetic
|
| Range Name |
Stellar
|
| Product Type |
Battens
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE211035 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | White |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Colour Temperature | 3000/4000/5000/5700/6500K |
| Diffuser Type | Opal Polycarbonate |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 70.5 mm |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 5000/5040/2500/2380 lm |
| Material | Metal |
| Wattage | 37/17 Watt |
| Width | 68 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!