Energetic SupValue Tri Mini Baton LED Globe 8W 3000/4000/6500K 720lm E27 White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9357146001943
|
|---|---|
| SKU |
ENE164001
|
| Brand |
Energetic
|
| Product Type |
LED Lamps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE164001 |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 230 deg |
| Colour Temperature | 3000/4000/6500K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 35 mm |
| Lamp Finish | White |
| Lumens | 804 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Power Factor | 0.5 |
| Temperature | 20 to 45 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 8 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!