Energetic SupValue Mini LED Globe Fancy Round Dimmable 6W 220-240V E27 Warm White 3000K 470 Lumens 15000 hrs Opal
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
6923933866892
|
|---|---|
| SKU |
ENE132111C
|
| Brand |
Energetic
|
| Product Type |
LED Lamps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE132111C |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 225 deg |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 45 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Finish | Opal |
| Lamp Shape | Fancy Round |
| Lumens | 470 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Power Factor | 0.8 |
| Temperature | 20 to 45 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 6 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!