Energetic SupValue LED Lamp Candle Dimmable 6W 220-240V E14 4000K 500 Lumens 15000 hrs Frosted
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
6923933865833
|
|---|---|
| SKU |
ENE122149C
|
| Brand |
Energetic
|
| Product Type |
LED Lamps Bi-Pin
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE122149C |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | E14 (SES) |
| Beam Angle | 300 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 35 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Finish | White |
| Lamp Shape | Candle |
| Lumens | 500 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Power Factor | 0.8 |
| Temperature | 20 to 45 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 6 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!