Energetic SupValue LED Lamp A67 Dimmable 15.5W 220-240V B22d 4000K 1521 Lumens 15000 hrs
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
6923933868193
|
|---|---|
| SKU |
ENE112118
|
| Brand |
Energetic
|
| Range Name |
SupValue
|
| Product Type |
LED Lamps Bi-Pin
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ENE112118 |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | B22d |
| Beam Angle | 200 deg |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 60 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Finish | White |
| Lamp Shape | A67 |
| Lumens | 1670 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Power Factor | 0.7 |
| Temperature | 20 to 45 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 14.3 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!