Powertech Powerboard Overload Protection 6 Way 10A 240V 2400W 0.9M White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9319236067529
|
|---|---|
| SKU |
ELTMS4045
|
| Brand |
Powertech
|
| Product Type |
Powerboards & Outlets
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MS4045 |
| Colour | White |
| Cord Length | 0.9 mtr |
| Current | 10 Amp |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 24 mm |
| Number Of Gangs | 6 Gang |
| Power Rating | 2400 Watt |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Voltage | 240 Volt |
| Width | 48 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!